Inne

Czy biżuteria na prezent może zbudować efekt „wow”?

Obecnie wszędzie mówi się o minimalizmie. W aranżacji wnętrz, w doborze garderoby, czy w projektowaniu elementów biżuteryjnych. Co dokładnie oznacza minimalistyczny koncept? Przede wszystkim, prostotę i umiłowanie klasycznych form. Minimalizm to także brak zbędnych ozdobników, sztukaterii, krzykliwych elementów, czy akcentów zbyt jaskrawych i wyrazistych. biżuteria na prezent odznacza się zachowawczością, delikatnością i subtelnością.

Czy biżuteria na prezent jest nudna?

W żadnym razie! Prostota nie oznacza od razu nudy i monotonii. Poza tym minimalizm może eksperymentować, poszukiwać nowych, oryginalnych form i ciekawych rozwiązań. Oznacza po prostu doskonałe wyważenie elementów i spokojną harmonię poszczególnych wyrobów. Biżuteria utrzymana w tym stylu z powodzeniem wykorzystuje zatem różnego rodzaju surowce, kolorowe kamienie, kryształki, części dekoracyjne, nietypowe wzornictwo, itp. Minimalizm nie wyklucza gustownego łączenia form i efektownej prezencji pierścionków, naszyjników, czy bransoletek. Nie dopuszcza jednak nadmiernego przepychu, który odwraca uwagę od tego, co rzeczywiście istotne.

Uniwersalny wymiar

Biżuteria na prezent pasuje niemalże do każdej osoby. Doskonale w tym nurcie odnajdą się reprezentanci różnych pokoleń, zarówno młodzież, eleganckie osoby w średnim wieku, jak i skromni staruszkowie. Minimalistyczne wyroby biżuteryjne są również ponadczasowe, co doskonale pokazuje rządząca obecnie na wybiegach moda retro, która powraca do sprawdzonych, prostych, tradycyjnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *